Zoozīļuks aicina palīgā bērnus lasīt ozolzīles

2020.09.24.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā sāk rosīties "Zoozīļuks 2020" un aicina skolēnus (arī pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus) piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā. Šogad galvenā balva - bezmaksas zoodārza apmeklējums un ekskursija gida pavadībā pa zooloģisko dārzu.

"Zoozīļuks 2020" notiek no 24. septembra līdz 11. oktobrim.

Geladas apgūst jaunu teritoriju – āra voljēru

2020.08.05.

Pēc divu nedēļu intensīviem mēģinājumiem, geladas pērtiķi beidzot uzdrošinājās atstāt ierastās iekštelpas un pa laipu uzmanīgi devās uz āra aploku – Savannas pērtiķu salu.

Balto pūču mazuļi aug griezdamies

2020.07.08.

Pēc piecu nedēļu ilgas perēšanas pirmo reizi Rīgas Zoodārzā mazuļi izšķīlās baltajām pūcēm. Sākumā viens, tad otrs, tam sekoja trešais… Šķita jau ka visi, bet nē! Kad lielākie jau bija ieguvuši pelēku pūku ietērpu, tad ievērojām, ka zem mātes kužinās vēl divi balti, nesen izšķīlušies cāļi. Tātad saime ražena – pieci mazuļi.

Piedzimis ziemeļbriedēns, pundurkalitriksu dvīņi, putni perē olas

2020.05.30.

Pavasaris Rīgas Zoodārzā rit pilnā sparā un arī dzīvnieku ģimenēs parādās arvien jauni un jauni mazuļi. Kādu laiku atpakaļ vēstījām par jauno paaudzi, kas jau paaugusies. Nu tiem pievienojušies nākošie.

No 19. maija atkal atvērts gan zoodārzs Rīgā, gan filiāle CĪRUĻI

2020.05.18.

Jā, no otrdienas, 19. maija, apmeklētājiem atkal ir iespēja nākt uz zoodārzu gan Rīgā, gan arī uz filiāli “Cīruļi” Kalvenes pagastā.

Ievērojot drošības noteikumus, Rīgā interesentiem būs iespēja staigāt pa dārzu un vērot āra aplokos mītošos dzīvniekus, kā arī iepazīt sekojošas iekštelpu ekspozīcijas: Tropu māju, Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīciju, lemuru un Galapagu bruņrupuču ekspozīciju un Žirafu māju (atvērts otrais stāvs).

Zoodārza filiālē “Cīruļi” atvērtas būs visas ekspozīcijas.

Lai arī zoodārzs slēgts apmeklētājiem, dzīve turpinās

2020.04.23.

Lai arī valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ Rīgas Zoodārzs un zoodārza filiāle “Cīruļi” ir slēgti apmeklētājiem, tomēr dzīve šeit rit ierastajā režīmā. Dzīvnieki ir jāaprūpē kā pienākas neatkarīgi ne no kā. Un arī šejienes iemītnieku ieražu ritms rit savu gaitu.

No 2020.gada 14.marta Rīgas Zoodārzs un filiāle “Cīruļi” tiek slēgti uz nenoteiktu laiku

2020.03.13.

13. martā, ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī ar mērķi ierobežot ‘Covid-19’ izplatību, SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” valde nolemj slēgt zooloģisko dārzu un zooloģiskā dārza filiāli “Cīruļi” apmeklētājiem no 2020.gada 14.marta līdz tālākam rīkojumam.

Zooloģiskā dārza darbinieki turpinās pildīt darba pienākumus.

Zoodārza Tropu mājā apskatāmi Āfrikas mīkstrupuči

2020.02.06.

Rīgas zoodārza Tropu mājā apskatāma jauna suga Āfrikas mīkstrupuči. Tie dzīvo kopā vienā baseinā ar Ogoves pundurkrokodiliem un zivīm - melnspuru paku un Orinoko samu.

Siltas atlaides Tropu mēnesī februārī

2020.02.03.

Sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188 Rīgas Zoodārzs 2020. gada februārī piedāvā siltas atlaides:

  • lētāk apmeklēt Tropu mēneša pasākumus zoodārzā;
  • lētāk novietot automašīnu zoodārza autostāvvietā, kamēr vērojat dzīvniekus;
  • būtiski ietaupīt, ja bieži apmeklējat zoodārzu!

Uzziņu dienesta 1188 kuponu sadaļā iegūsti bezmaksas kuponu, uzrādi to Zoodārza kasē (izdrukātu vai viedtālrunī) un saņem atlaidi sekojošiem zooloģiskā dārza pakalpojumiem 2020. gada februārī!

Jauno Žurkas gadu gaidot...

2020.01.23.

Grauzēji ir lielākā zīdītāju kārta, kurā apvienoti apmēram 40% no visiem zīdītājdzīvniekiem. Kopumā tās ir apmēram 2300 sugas, kas apdzīvo visu pasauli, izņemot Antarktīdu. Tas nozīmē, ka Baltās Metāla Žurkas gada vēstneši ir visās pasaulēs malās un tie dzīvo mums līdzās, nereti arī vienā mājā ar mums.

Tuvojoties gadu mijai pēc Austrumu kalendāra mēs no Baltās Metāla Žurkas radiniekiem varam mācīties daudzas vērtīgas lietas:

Mākoņžurka - Zoodārza 2020. gada dzīvnieks!

2020.01.17.

Saskaņā ar Austrumu kalendāru 2020. gads pasludināts par Baltās Metāla Žurkas gadu. Ar prieku varam paziņot, ka Rīgas zooloģiskā dārza Tropu mājas naktsdzīvnieku ekspozīcijā mīt šādu gandrīz baltu, noslēpumainu Žurku saime. Tās ir neparastās Filipīnu mākoņžurkas, kas dabā sastopamas tikai Dienvidaustrumāzijā Filipīnu lielākajā Lusonas salā. Turklāt zoodārzā mītošais mākoņžurku pāris gadu mijā bija gatavs izrādīt atnākušos Ziemas nakšu apmeklētājus savam pirmajam kopīgajam veiksmīgi augošajam mazulim, kas pasaulē nācis pavisam nesen – 10. decembrī.

Izmanto Zoodārza īpašo ziemas piedāvājumu!

2019.12.20.

Sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188 Rīgas Zoodārzs tumšākajos ziemas mēnešos piedāvā iespēju:

  • lētāk apmeklēt Ziemas naktis Zoodārzā;
  • lētāk novietot automašīnu zoodārza autostāvvietā, kamēr vērojat dzīvniekus;
  • būtiski ietaupīt, ja bieži apmeklējat zoodārzu!

Uzziņu dienesta 1188 kuponu sadaļā iegūsti bezmaksas kuponu, uzrādi to Zoodārza kasē un saņem atlaidi sekojošiem zooloģiskā dārza pakalpojumiem 2019. gada decembrī un 2020. gada janvārī!

 

Izbaudi Ziemas naktis Zoodārzā!

2019.12.17.

Aizmirsti ikdienas steigu pilsētā un nāc izbaudīt Ziemas naktis Zoodārzā no 20. decembra līdz 26. janvārim! Šogad jau vienpadsmito reizi gada tumšākajā laikā Zooloģiskais dārzs ietērpjas Ziemassvētku noskaņās un aicina izzināt, ko dzīvnieki iesāk vakara stundās:

Pirmo reizi Zoodārzā piedzimis mazulis vikunjām

2019.12.04.

2. decembra pievakarē pirmo reizi Rīgas Zooloģiskā dārza vēsturē vikunju saimē piedzimis mazulis – meitenīte.

Ozolzīļu šogad pietiks!

2019.11.30.

Lai arī ozolu zīļu raža šogad bija ļoti vāja un čaklajiem skolu bērniem nācās sīvi konkurēt ar vietējiem sīļiem un vāverēm, kā arī citu skolu “konkurentiem”, ar zīlēm zoodārzs būs šoziem nodrošināts. Par to Zoozīļuks ir ļoooooti priecīgs un saka čaklo roku pulciņam milzīgu paaaaaldies!!

Šī gada lielākais ķirbis sver 329,5 kg

2019.10.25.

Šodien Rīgas Zoodārzā notika 14. Latvijas lielākā ķirbja čempionāts, kas pie mums risinājās divpadsmito reizi. Vadošie Latvijas spēkavīri Agris Kazeļņiks un Aivars Šmaukstelis uz svariem lika desmit finālistus, lai noskaidrotu, kura ir šī gada brangākā dižoga.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit